Predstavujeme kameru GoPro HERO8 Black, GoPro MAX a nové modulárne príslušenstvo

03.10.2019 Matej Golis

smartwear-titulna--1024x570.jpg Priatelia, včera sme mali sviatok, ale zároveň aj veľmi náročný deň. Spoločnosť GoPro totižto predstavila kamery HERO8 Black, Max a modulárne príslušenstvo. Práca s kamerou GoPro tak dostáva úplne nový rozmer.

VIDEO HERO8 BLACK

Kamera HERO8 Black vychádza zo svojho úspešného predchodcu a ponúka bezkonkurenčne najlepší výkon z celej rady HERO. Stabilizácia videa HyperSmooth 2.0 prináša dramatické zlepšenie stabilizácie v priečnej osi a podporuje teraz všetky rozlíšenia snímky za sekundu. Funkcia Timewarp 2.0 sa dokáže automaticky prispôsobovať vašej rýchlosti a kliknutím na displej viete vytvoriť prechod z časozberu do normálneho videa.  Prepracovaná funkcia SuperPhoto zaistí akčné fotografie HDR bez nepríjemných artefaktov a úplne nová funkcia LiveBurst dokáže zachytiť 1,5 sekundový záber s rozlíšením 12 MP (4K 4: 3) pred a po stlačení spúšte uzávierky. A ak potrebujete k dokonalému sprostredkovanie zážitku tiež zvuk, nový dopredu nasmerovaný mikrofón kamery HERO8 Black s redukciou hluku vetra a dokonalejším vysoko kvalitným záznamom zvuku sa o to postará.

článok-smartwear.sk_-1024x607.jpg

Okrem toho sú tu nové "digitálne objektívy". Ide v podstate len o zmenu zorného poľa, čo už poznáme z prechodcov, ale teraz to u GoPro lepšie pomenovali a urobili lepšie nastavovanie. Dostupné sú štyri nastavenia - od SuperView patentovaného spoločností GoPro až po lineárne s nulovým skreslením. Novinkou sú aj presety - prispôsobiteľné predvoľby umožňujúce rýchly prístup k nastaveniam pre akúkoľvek činnosť. Po novom HERO8 Black nepotrebuje držiak Frame. Obsahuje zo spodnej časti nožičky pomocou ktorých sa pripevňuje na držiaky.

Kameru HERO8 Black v spojení s novým ekosystémom modulárneho príslušenstvo GoPro môžete použiť aj na vlogovanie. Modulárne príslušenstvo umožňuje rozširovať schopnosti kamery HERO8 Black podľa potreby, bez toho aby sa pritom stratila kompaktnosť a robustnosť.

Modulárne multimediálne príslušenstvo: Toto príslušenstvo zahŕňa smerový mikrofón pre záznam zvuku a dva držiaky "cold shoe" pre ďalšie príslušenstvo, doplnené o porty USB - C, micro HDMI a adaptér pre externý mikrofón 3,5 mm. Ďalším modulárnym príslušenstvom je vodotesné svetlo a výklopný displej. článok-smartwear.sk-22-1024x607.jpg

A konečne je tu kamera GoPro Max - natoľko všestranná, že zastúpi tri kamery súčasne. Kamera Max, vodotesná do 5 metrov, sa dá použiť ako kamera HERO s jedným objektívom a dokonalú stabilizáciou, kamera pre 360 stupňové zábery s dvoma objektívmi alebo ako kamera na vlogovanie - všetko v jednom. Názov Max má reprezentovať to,  kamera vie všetky tieto funkcie zastať na Maximum. Funkcia Max HyperSmooth s neochvejnou stabilizáciou novej generácie a vyrovnávaním horizontu v kamere úplne eliminuje otrasy. Funkcia Max Timewarp ponúka výrazne lepší výkon ako tradičný Timewarp. Max SuperView zaistí to najširšie a najpôsobivejšie zorné pole, aké kedy u kamery GoPro bolo k dispozícii.

gopro-max-smartwear.sk_-1024x607.jpg

Pri strihaní 360-stupňových záberov majú teraz užívatelia kamery Max v aplikácii GoPro k dispozícii novú funkciu Reframe založenú na kľúčových snímkach. Ide tak ľahko "pretvoriť" 360 stupňové zábery na tradičné video s úplne plynulými prechodmi. Funkcia Reframe sa výkonom vyrovná strihovým programom pre 360° materiál na stolových počítačoch, súčasne ale ponúka praktickosť a použiteľnosť aplikácie GoPro. A pokiaľ ide o vlogovanie, predstavuje kamera Max ucelené riešenie vďaka neochvejné stabilizácii videa, možnosťou zmeny zorné poľa, dotykovou obrazovkou pre jednoduché komponovanie záberov a šiestich mikrofónom, ktoré dokážu zachytiť 360° zvuk. Keď k tomu pridáte 270° fotky PowerPano, ktoré vytvoríte jediným kliknutím, spájanie 360-stupňového videá a praktickú funkciu Reframe, GoPro Max skutočne nemá medzi kamerami konkurenciu.

VIDEO GOPRO MAX

Dostupnosť:

  • Kameru HERO8 si môžete predobjednať ihneď. Dodávky sa začnú od 25. októbra.
  • Kameru Max si môžete predobjednať ihneď. Dodávky sa začnú od 25. októbra.
  • O dostupnosti modulárneho príslušenstvo vás budeme informovať.
  • Pokiaľ sa Vám nechce čítať článok, tak si mrknite naše video

image

Matej Golis

Autorove príspevky (32)

Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na golis@smartwear.sk :-)

image

Doprava zdarma

Pri objednávkach nad 100 €
image

Bezpečný nákup

Vaše dáta sú u nás v bezpečí
image

Rychle dodanie

Dodanie tovaru už do 24 hod.
image

Online platby

Poskytujeme pozáručnú opravu na DJI
image

Niečo pre Vás máme

Prihláste sa do newsletteru a získajte informácie a jedinečných akciách a novinkách.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov na účey odoberania newslettra.